Zou Poms, een film over senioren met de ambitie te gaan cheerleaden op een groot evenement, nu echt leuk zijn? Ik had er eigenlijk een hard hoofd in. Maar toch liepen de tranen over mijn wangen: eerst van het lachen, daarna van het huilen. Waarom Poms een must-see is? Lees snel verder in mijn review, want ik geef je genoeg redenen om hem ook te gaan bekijken!
Poms: cheerleadende bejaarden
Pas op! Onderstaande review bevat spoilers. Als je niet wil weten waarover het verhaal gaat, lees dan snel verder bij de Algemene Informatie of mijn vijf redenen om hem ook te bestellen!
Sun Springs
Martha heeft kanker. Ze besluit haar leven te eindigen in Sun Springs – natuurlijk zijdelings gebaseerd op Palm Springs, ook wel bekend als ‘God’s waiting room’. In de film is Sun Springs een afgesloten compound waar senioren samen leven. Ze hebben hun eigen regels, onder leiding van de kordate, invloedrijke Vicki die hier de dienst uitmaakt. Eigenlijk niet heel anders dan in de gemiddelde film over high schools: de Queen Bee met haar volgers. Vicki heet Martha welkom en vertelt dat ze zich moet aansluiten bij één van de bestaande clubs. En mocht daar niets van haar gading bij zitten? Dan mag ze een eigen clubje oprichten.
Martha komt naast Sheryl te wonen: een heerlijk mens dat niet veel opheeft met de regeltjes en illegale pokeravonden organiseert. Al snel vinden ze elkaar en besluiten een cheerleading club op te richten. Dat gaat niet allemaal van een leien dakje: zo wil Alice zich graag aansluiten, maar houdt haar dominante man haar tegen en heeft Helen te maken met een aasgier van een zoon die haar fortuin beheert en bang is dat ze zijn erfenis voortijdig verspilt. Als ze dan ook nog eens haar enkel kneust, is de maat vol. De cheerleaders moeten stoppen. Maar of ze nog te stoppen zijn?
Mooi, hilarisch en verdrietig tegelijk
Ik ben fan van Diane Keaton. Ze speelt de rol van de dappere Martha, die haar pijn verbijt en eigenlijk in eerste instantie helemaal niks wil weten van de andere vrouwen, met verve. Je ziet haar door de scènes heen verslappen. En hoewel Poms eigenlijk ook redelijk luchtig is – het is in de eerste plaats toch een komedie – komt hij behoorlijk binnen. Maar eigenlijk geldt dat voor alle dames in de film. Ze zijn gewoon zo leuk en acteren erg goed!
Trailer Poms
5 redenen om Poms te kopen
Eens iets anders dan de standaard acteurs
Tegenwoordig lijkt iedereen gladgestreken en komen er pas rimpels in beeld als iemands oma de revue passeert. Zoveel oudere actrices bij elkaar zie je gewoon nauwelijks nog. Ik vind het zonde, maar het is wel een beetje de wereld waarin we leven. Nou ja, tot nu dus. Want in Poms is er wel ruimte voor ouder wordende vrouwen, lijven die afwijken van de standaard – vaak magere – norm. Verfrissend!
Het verhaal is gewoon zo mooi
Eigenlijk weet je vanaf de eerste scène al hoe hij gaat aflopen. En toch, op het moment dat het daadwerkelijk gebeurt, lopen de tranen over je wangen. Dat had ik ook met de klassieker P.S. I Love You, zelfs als je hem voor de tiende keer ziet. Je kent de verhaallijn, maar toch raakt het elke keer opnieuw.
Nou ja, nu weer dus. Misschien juist omdat je gaandeweg echt van Martha gaat houden met haar doorzettingsvermogen, haar dapperheid, ambitie en stralende glimlach. De film bewijst meteen dat één beeld zo krachtig kan zijn. Zonder poespas of extra uitleg.
Inspirerend verhaal
Of je je nu meer identificeert met de jonge Chloë, een klasgenoot van Sheryls – tikje slungelige – kleinzoon Ben, met Ben zelf of één van de oudere dames, je kan er van alles uithalen om mee te nemen naar je eigen leven. Inspirerend dus! En hoewel je bij een komedie uit dit genre misschien niet ontkomt aan bepaalde clichés, is dat natuurlijk ook waarom dit genre zo succesvol is. Dus ook op dit gebied stelt hij niet teleur!
POMS_0325.RAF POMS_1378.RAF POMS_0209.RAF
Je kan zoveel leren van deze dames
Nu moet ik eerlijk zeggen dat vanaf het moment dat ik de puberteit achter me liet, ik ontdekte dat je sowieso veel kan leren van mensen die ouder zijn 😉 Maar in deze film houden de dames je ook een spiegel voor. Bijvoorbeeld waarom je geen tijd moet verspillen in de liefde aan een chauvinistische eikel die je van alles misgunt. Of aan wachten tot iemand je opmerkt. En dat je je ambitie altijd moet waarmaken – of je nu 15 bent of 75.
Onderstaand filmpje is ook echt de moeite waard om te kijken. Ook in het echte leven zijn dit stuk voor stuk inspirerende, mooie vrouwen.
Poms is hilarisch
Weet je wat ik mooi vind aan oudere vrouwen? Ze houden niet zo ontiegelijk veel rekening meer met de buitenwereld als toen ze jonger waren, zijn behoorlijk eerlijk over wat ze denken en voelen en kunnen plompverloren opmerkingen maken die eigenlijk niet kunnen, maar wel erg grappig zijn. Hou je daar ook van? Dat vind ik de charme in Poms. Je ziet dat regelmatig terugkomen en ook daar leer ik weer van: je hoeft niet altijd te zeggen ‘wat hoort’.
Algemene informatie over Poms
Acteurs, regie
- Martha (Diane Keaton)
- Sheryl (Jacki Weaver)
- Alice (Rhea Perlman)
- Olive (Pam Grier)
- Vicki (Celia Weston)
- Chief Carl (Bruce McGill)
- Phyllis (Patricia French)
- Chloe (Alisha Boe)
- Ben (Charlie Tahan)
- Helen (Phyllis Somerville)
- Ruby (Carol Sutton)
- Evelyn (Ginny MacColl)
Regie: Zara Hayes
Waar te koop?
Poms is nu verkrijgbaar op Blu-Ray en DVD. En zoals je hierboven kunt lezen: het is wat mij betreft écht een aanrader om in je kast te hebben!
Ga jij Poms ook aanschaffen? En vind jij ook dat we best wat meer échte oudere dames op tv mogen hebben (met rimpels en grijs haar)?
Volg je Lotus Writings al op Pinterest?